Servo Motor Bakım Onarım Prosesi

Servo motorlar, boyutlarına kıyasla güçlü bir etki yaratan son derece kullanışlı motorlardır. Ek bir konumlandırma cihazına sahip olmaları dışında AC / DC motorlara benzerler. Takılı konumlandırma cihazı, close loop ekstra kontrol sağlamak için faydalı geri bildirimler sunar. Küçük olsalar da bu motorlar size muazzam güç ve verimlilik sağlar.

Servo motorlar, şaft konumu, dönüşü, torku ve hızının hassasiyetine ve kontrolüne ihtiyaç duyulan günümüz endüstrilerinde giderek daha yaygın hale gelmektedir. Servo motorlar, takım tezgahları, robotikler gibi ekipmanlarda hemen hemen her sektörde ve otomatik bir sürecin olduğu her yerde bulunabilir; bu nedenle, servo motorlar için güvenilir bir onarım kaynağına sahip olmak, maliyetli arıza sürelerini önlemenin anahtarıdır.

Servo Motor Bakım & Onarım Prosesi :

– Onarım, yanık izleri, korozyon, kırıklar ve zayıf bağlantılar gibi belirgin arızalara karşı görsel olarak incelenir.
– Geri bildirim kapağı kaldırılır ve cihaz yakından incelenir. Geri beslemeye güvenli bir şekilde güç verilip verilmediğini belirlemek için elektrik testleri yapılır. Bu sırada geri besleme de kesilir, böylece motor sargıları zarar görmeden kontrol edilebilir.
– Motor sargıları bir winding analyser kullanılarak test edilir. Bu cihaz, motor üzerinde SURGE , HI-POT ( Yüksek Gerilim 6 kV), stator iç direnç testleri gerçekleştirir. Frenkans grafiği incelenir.
– Mıknatıs kullanılan servo motorlarda ki mıknatıs problemleri test cihazları ile ölçülür.
– Gerekirse kama yuvası, mil onarımı ve yatak onarımı dahil olmak üzere mekanik işlemler yapılır.
-Her onarımda yeni rulmanlar ve sızdırmazlık bileşenleri takılır.
– Encoder , Resolver , Hall Sensorler test cihazlarımız ile ölçülüp pozisyonlama işlemi yapılır.
– Arızalıysa, geri besleme unitesi onarılır veya değiştirilir.

Yukarıdaki adımlarla kaliteli servo motor onarım hizmetleri sağlama taahhüdümüz, ekipmanınızı tekrar kullanmaya başladığınızda çalışmaya devam etmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda şirketinizin ekipmanını hızlı bir şekilde geri alacağı anlamına gelir – sipariş gecikmelerini önlemek için belirli parçaları stoklarız ve acil durumlar için 24 ila 48 saat içinde ücretsiz hızlı dönüşler sağlayabiliriz.

Testlerimizde en son teknolojiyi kullandığımız için, en küçük, tespit edilemeyen kusurları bile ortaya çıkarabiliriz. Ayrıca arızaya açık çeşitli bileşenleri ve şu anda size sorun çıkaranları test ettiğimiz için, ekipmanınız 18 aylık tam bir hizmet içi garantiyle geri dönecektir.

Kaliteli onarımlara olan bağlılığımız, onarımlar başlamadan önce başlar. Onarımlar gerçekleşmeden önce hangi maliyetlerle uğraşacağınızı bilmeniz için ücretsiz tespit ve analiz hizmeti veriyoruz.. Bir servo motoru tamir ettiğimizde, onarımın ne kadara mal olacağını size bildiririz, böylece bakım & onarım için planlama yapabilirsiniz – bunlar genellikle çok makul fiyatlardır.